Mogherini: Po festojmë lëvizjen e lirë në zemër të Evropës

Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së, Federica Mogherini në konferencën e përbashkët për media, me kryeministrin Mustafa, tha se gjendet në Kosovë për festë, pas rekomandimit të liberalizimit për viza. – See more at: http://lajmi.net/mogherini-po-festojme-levizjen-e-lire-ne-zemer-te-evropes/#sthash.VPcf8FWk.dpuf